Gwarancja, zwroty i reklamacje

 

Gwarancja, zwroty i reklamacje

 

Gwarancja 

Na towary T.E.P. Deuter s.c. ustalony jest 2 letni okres gwarancji.
Dwuletni okres gwarancji nie dotyczy użytkowania tulei w sporcie wyczynowym.

Zwroty dostarczone bez noty informacyjnej lub dokumentu zakupu nie będą rozstrzygane.
Procedura zwrotu dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji wykraczających poza zwykły jego montaż (możliwości zapoznania się z przedmiotem).

Elementy z tzw. wadą ukrytą są rozstrzygane indywidualnie po przeprowadzonej ekspertyzie w naszej firmie, w tym celu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 504 504 630 lub adresem mailowym bok@poliuretan.olkusz.pl.

W celu poprawy jakości naszych usług i towarów prosimy o podanie powodu zwrotu towaru lecz nie jest to wymagane.

Po otrzymaniu towaru trzeba sprawdzić jego stan.

Otrzymany zakup należy zweryfikować ze złożonym zamówieniem w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania towaru, po tym okresie wszelkie zgłoszenia rozbieżności / braki w zamówieniu nie będą zasadne.

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś konsumentem - co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku wykonania usługi/towaru wg specyfikacji klienta.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: sklep@poliuretan.olkusz.pl

Zwracaną rzecz zwróć do nas niezwłocznie na adres: al. 1000-lecia 1C, 32-300 Olkusz , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

 • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik,
 • dla treści cyfrowych - od dnia zawarcia umowy.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi m.in. w odniesieniu do umowy:

 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
 • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
 • o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Reklamacje

W przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: sklep@poliuretan.olkusz.pl lub drogą pocztową na adres al. 1000-lecia 1C, 32-300 Olkusz .

Reklamowany towar należy wysłać na adres: al. 1000-lecia 1C, 32-300 Olkusz

W związku z wadą możesz żądać:

 • wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

 • obniżeniu ceny,
 • odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Montaż PEZ powinien odbyć się w warsztacie samochodowym przez wykwalifikowane osoby i zostać potwierdzony paragonem lub fakturą. Brak rachunku z montażu może kwalifikować reklamację do uznania za bezpodstawną.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl