PŁYTY POLIURETANOWE

Płyty poliuretanowe – trwały materiał o wydłużonej żywotności

Szukasz trwałego materiału o niskim stopniu degeneracji? Spójrz więc na płyty poliuretanowe. Produkt ten z całą pewnością wpisze się w Twoje oczekiwania. Cechuje go bowiem duża wytrzymałość mechaniczna. Jest on m.in. odporny na ściskanie i rozciąganie. W rezultacie z powodzeniem można go stosować nawet w przypadku dużych obciążeń. Co więcej, płyta jest przy tym lekka, lecz sztywna. Możesz być więc pewien co do jej wydłużonej żywotności – zwłaszcza że wykazuje małą podatność na utlenianie, przez co nie ma efektu starzenia. Asortyment dostępny w tej kategorii jest zatem w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Właściwości płyt poliuretanowych

Płyty poliuretanowe zyskują coraz większe grono zwolenników. Jest to przede wszystkim zasługa ich cennych właściwości, które przekładają się na szerokie zastosowanie. Do głównych z nich zaliczyć można wysoką termoizolacyjność. Okazuje się, że materiał ten jest znacznie wydajniejszy niż np. styropian czy wełna. Po jego zastosowaniu obserwuje się więc zdecydowanie mniejsze straty ciepła i to nawet wtedy, kiedy płyta ma mniejszą grubość. Wśród właściwości poliuretanu wymienić warto również zdolność tłumienia dźwięków, niwelacje wibracji oraz zwiększoną odporność na wilgoć, co eliminuje problem powstawania grzybów i pleśni.

Płyty poliuretanowe i ich szerokie zastosowanie

Wszystkie właściwości, jakimi odznaczają się płyty poliuretanowe, przekładają się na ich szerokie zastosowanie. Możesz ich użyć m.in. w branży budowlanej. Jest to znakomity materiał izolacyjny. Z jego pomocą budynek stanie się więc energooszczędny. Jednocześnie skutecznie zabezpieczony zostanie również przed gryzoniami i insektami. Płyty poliuretanowe są niepalne. Można więc ich używać nawet w miejscach, w których istnieje ryzyko wystąpienia pożaru. Materiał ten w naszym sklepie występuje w wersji sztywniejszej oraz bardziej elastycznej. W tym drugim wydaniu znakomicie sprawdza się przy wytwarzaniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak np. fotele czy kanapy. Twardsze płyty powszechnie wykorzystuje się natomiast w przemyśle. Ze względu na zdolność tłumienia drgań produkt warto umieścić np. w pobliżu maszyn. Z kolei niski stopień wchłaniania wody sprawia, że płyty z powodzeniem zastosujesz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oferujemy asortyment o różnych wymiarach, grubości oraz dużym zakresie twardości przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.

Montaż płyt poliuretanowych

Wiele osób ma pewne obawy co do montażu płyt poliuretanowych. Dotyczą one w szczególności możliwości ich kształtowania oraz cięcia. Warto jednak wiedzieć, że tworzenie konstrukcji z ich udziałem jest bardzo proste. Płyty są lekkie, więc nie ma problemu z ich przenoszeniem. Nie potrzeba też do nich żadnego ciężkiego ani specjalistycznego sprzętu. Do tego z łatwością dają się kształtować. Możesz je ciąć do wymaganego kształtu i rozmiaru, a materiał przy tym nie pyli. Na pewno więc poradzisz sobie z tym zadaniem – nawet wtedy, gdy Twoje umiejętności majsterkowania są na podstawowym poziomie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl