Jak zamontować tuleje poliuretanowe? Praktyczne wskazówki

W przypadku pojazdów jedną z kluczowych kwestii stanowi zapewnienie stabilności oraz komfortu jazdy. To właśnie dlatego stosuje się specjalne tuleje, które odpowiadają za tłumienie drgań. Najczęściej elementy te są gumowo-metalowe. W ostatnim czasie dużą popularność zyskują jednak również tuleje poliuretanowe. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy więc wspomnieć, czym się one charakteryzują i kiedy warto je zastosować. Osoby zainteresowane ich zastosowaniem uzyskają również przydatne wskazówki na temat tego, jak zamontować tuleje poliuretanowe.

czytaj całość »
Jak sprawdzić poduszki skrzyni biegów? Krótka instrukcja

Sprawne auto to podstawa bezpiecznej jazdy. Nigdy więc nie należy bagatelizować objawów, które mogą wskazywać na usterkę. Co więcej, dobrze jest raz na jakiś czas dokonać stosownych przeglądów i ocenić, czy wszystkie podzespoły działają prawidłowo. Niektóre czynności można wykonać samemu. Innym zaś razem konieczna będzie wizyta w profesjonalnym warsztacie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak sprawdzić poduszki skrzyni biegów. Dzięki temu sam będziesz mógł zadecydować, czy jesteś w stanie zrobić to samodzielnie, a w razie konieczności będziesz mógł także dokonać stosownych napraw.

czytaj całość »
Kiedy powinno się wymienić poduszki silnika? Kilka cennych wskazówek

W poprzednim artykule szczegółowo wyjaśniliśmy Ci, jak powinno przebiegać sprawdzenie stanu poduszek silnika. Dzisiaj chcielibyśmy nieco rozwinąć ten temat. Skupimy się głównie na czynnościach wykonywanych tuż po zdiagnozowaniu usterki. Dowiesz się m.in. tego, jakie konsekwencje grożą przy jej zbagatelizowaniu. Podpowiemy Ci również, kiedy powinno się wymienić poduszki silnika oraz na co warto zwracać przy tym uwagę.

czytaj całość »
Jak sprawdzić stan poduszek silnika? Wyjaśniamy

Każdy pojazd, który porusza się po drodze, powinien być bezpieczny. Aby tak było, należy zadbać o jego pełną sprawność. Nawet niewielka usterka może całkowicie zaburzyć działanie samochodu, a tym samym obniżyć komfort jazdy. Zobrazować można to na przykładzie poduszki silnika. Jest to niewielki element, który ma naprawdę duże znaczenie. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy nieco przybliżyć Ci jego działanie. Odpowiemy również na pytanie dotyczące tego, jak sprawdzić stan poduszek silnika.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl