PRĘTY POLIURETANOWE

Pręty poliuretanowe – wytrzymałe i elastyczne elementy konstrukcyjne

Pręty poliuretanowe powszechnie stosowane są w przemyśle oraz wielu innych branżach. Stanowią elementy konstrukcyjne maszyn oraz urządzeń elektrycznych. Wytwarza się z nich m.in. tuleje, prowadnice czy sita. Otrzymane wyroby wykazują dużą trwałość i długą żywotność. Wytrzymują bowiem bardzo duże obciążenia oraz trudne warunki pracy. Co więcej, są elastyczne i precyzyjnie wykonane. Można je zatem dowolnie formować. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, znakomicie tłumią też drgania i stanowią izolację akustyczną. Asortyment, który znajdziesz w tej kategorii, z całą pewnością ma zatem znaczącą przewagę nad innymi rozwiązaniami o podobnym zastosowaniu. Zapoznaj się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy i sam się o tym przekonaj.

Cechy, którymi odznacza się poliuretan

Poliuretan to tworzywo sztuczne, które zyskuje coraz większą popularność. Jest ono produkowane przez człowieka – to pozwala nadać mu pewne pożądane cechy i uzyskać wysokie parametry techniczne. W rezultacie mocno odstaje na tle innych materiałów, znacząco je przewyższając. Poliuretan jest nieco podobny do gumy. Często więc oba produkty stosuje się zamiennie. Jakie właściwości sprawiają, że materiał ten staje się coraz bardziej pożądany?

Przede wszystkim to, że jest bardzo prosty i szybki w obróbce. Jest to duża zasługa jego elastyczności. Jednocześnie ma jednak zwiększoną trwałość. Wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie, rozciąganie czy pękanie. Do tego wytrzymuje niekorzystne warunki atmosferyczne oraz duży zakres temperatur. Poliuretan z powodzeniem możesz stosować nawet w trudnym środowisku, np. w obecności substancji ropopochodnych. W żaden sposób nie wpływają one bowiem na jego stan. Jeśli więc chcesz zyskać solidny produkt, który się nie starzeje i nie traci swoich właściwości, to skorzystaj z prezentowanej przez nas oferty. Nasze pręty z całą pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Bogaty asortyment prętów poliuretanowych

Szerokie zastosowanie prętów poliuretanowych wymusza konieczność ich zróżnicowania pod kątem parametrów technicznych. Tym samym tak dobraliśmy asortyment, aby każdy z naszych klientów mógł znaleźć u nas wariant odpowiadający jego potrzebom. Udostępniamy m.in. produkty o różnych średnicach, w szerokim zakresie od 10 do 90 mm. Co więcej, posegregowaliśmy je na osobne podkategorie. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej i szybciej będzie Ci uzyskać to, czego szukasz. Pozwoli to również na precyzyjne dopasowanie wariantu pręta do jego planowanego zastosowania. Do Twojej dyspozycji oddajemy także różne twardości, długości, a nawet kolory prętów poliuretanowych. Jak więc widzisz, wybór jest naprawdę spory.

Gwarantujemy Ci przy tym, że mamy duże doświadczenie w zakresie produkcji elementów wykonanych z poliuretanu. W rezultacie otrzymasz od nas wytrzymały produkt wykonany z dużą dokładnością. To z kolei świadczy o jego najwyższej jakości, która przełoży się na jego trwałość, właściwości i niezawodność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl